Ogólnie o stomatologii - coś o implantach - Dentysta

Implanty Bytom

Czasem potrzebne jest leczenie kanałoweTo bardzo ważne aby chodzić do

Wiele osób zastanawia się jak dbać o zęby, które stanowią wizytówkę dbania o wygląd. Dobrze jest zastanowić się w jaki sposób moglibyśmy przyczyniać się do ich prawidłowej higieny. Wiele osób rozumi

Dodane: 24-02-2020 11:41
Ogólnie o stomatologii  - coś o implantach - Dentysta Implanty Bytom
e, że zęby trzeba myć co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Duże znaczenie odgrywa to, jakiej szczoteczki i pasty używamy.

Sporo osób przekonało się, że dobre rezultaty przynosi szczoteczka elektryczna, która wykonuje mnóstwo obrotów na minutę. Dzięki temu nasze zęby są dokładnie wyczyszczone. To bardzo ważne, aby chodzić do stomatologa, który będzie wiedział, w jaki sposób nas leczyć, jednak aby do tego doszło musimy regularnie chodzić na przeglądy dentystyczne, które pozwolą ocenić czy w naszych zębach są duże ubytki. Jeśli są niewielkie mamy szansę na szybkie wyleczenie zębów. Czasem potrzebne jest leczenie kanałowe. Dobry gabinet dentystyczny to taki, w którym leczeniem zajmują się profesjonaliści. Ważne jest regularne ściąganie z zębów kamienia. Dobry dentysta powie nam, na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji naszych zębów oraz czy nasze szkliwo pozwoli na ich wybielanie.


Dzisiaj niektóre zabiegi wykonuje się

O tym, że trzeba dbać o zęby, nie trzeba nikogo jakoś specjalnie przekonywać, ponieważ to rozumie się samo przez się. Wszak zdrowe zęby to podstawa. Czasami zdiagnozowanie niektórych dolegliwości bywa trudne, a okazuje się, że mają one swoje źródło nieleczonych zębach. Zatem gabinet dentystyczny to miejsce, które powinniśmy regularnie odwiedzać, bo wyjdzie nam to tylko na zdrowie. Stomatolog oceni stan naszego uzębienia, założy potrzebne plomby czy po prostu usunie z nich kamień. Dentysta nie gryzie, to lekarz, który ma nam pomóc. A współczesny stomatolog ma nam naprawdę sporo do zaoferowania. Dawne dowcipy o pacjentach uciekających sprzed drzwi gabinetu stomatologicznego można chyba już spokojnie włożyć między bajki. Dzisiaj niektóre zabiegi wykonuje się już pod narkozą, więc nawet najbardziej stroniący od fotela dentystycznego pacjenci mogą być spokojni. Problemem nie jest też już leczenie kanałowe czy ekstrakcja nawet najbardziej trudnego do usunięcia zęba. Najpierw robi się zdjęcie rtg i dopiero po tym podejmuje stosowne kroki.


Jest się czego obawiaćPowstają ubytki i zęby zaczynają boleć

Dentyści biją na alarm. Ponad 95% dorosłych i nieco więcej niż połowa nastolatków wykazuje objawy mniej lub bardziej zaawansowanej próchnicy. Ta podstępna choroba prowadzi do rozpadu tkanki zęba i z czasem do jego utraty.

Nieleczone zęby nie tylko odbierają nam piękny uśmiech, ale stanowią też poważne ryzyko dla zdrowia. Każdy stomatolog potwierdzi, że powikłania w postaci choroby reumatycznej, zapalenia mięśnia sercowego czy choroby nerek nie należą, niestety do rzadkości. Jest się czego obawiać.

Głównym winowajcą okazuje się cukier. Cukry proste i dwucukry, czyli
sacharoza, glukoza i fruktoza po spożyciu zamieniają się w kwasy, które rozpuszczają szkliwo zęba. Powstają ubytki i zęby zaczynają boleć. Właśnie wtedy większość z nas decyduje się odwiedzić gabinet dentystyczny. Trochę późno i leczenie nie jest już bezbolesne.

Jak chronić się przed próchnicą? Dentysta podpowiada, że najskuteczniejszą bronią w walce o zdrowe zęby okazuje się
profilaktyka. Dieta z ograniczonym udziałem cukrów, staranna higiena jamy ustnej i regularne, dwa razy do roku wizyty w gabinecie dentystycznym skutecznie ochronią zęby przed tą chorobą.


Jeśli maluch nie będzie nic czuł

Wiele dorosłych boi się stomatologów, więc nie ma co się dziwić, że jest to również lęk dzieci. Czasem jest on tak paraliżujący, że kiedy dane dziecko usłyszy, że musi odwiedzić gabinet dentystyczny, to wpadnie ono w prawdziwą histerię. Jednak dentysta ma swoje sposoby na radzenie sobie z takimi bojaźliwymi dzieciakami. Jakie są te metody? Przede wszystkim, wiele stomatologów daje dzieciom nagrody po skończonej wizycie. Mogą to być naklejki, kolorowanki albo nawet małe pasty do zębów czy szczoteczki. Sprawia to, że dziecko czuje się tak, jakby w końcu doświadczyło czegoś miłego i szybko zapomina o tym, co było wcześniej robione w jego buzi. Dzięki temu dentysta zaczyna kojarzyć się bardzo miło, bo przecież jest to osoba, która daje prezenty. Bardziej skrajnym sposobem poradzenia sobie z dziecięcym strachem przed stomatologiem jest podanie mu znieczulenia. Jeśli maluch nie będzie nic czuł podczas wizyty, gabinet dentystyczny nie będzie mu się wydawał strasznym miejscem. Najzwyczajniej w świecie nie będzie miał ku temu powodów, bo przecież nie doświadczył tam żadnych nieprzyjemnych rzeczy.


Najczęściej pojawia się ból niekiedy także

Prawie każdy z nas miał kiedyś problem z zębem. Najczęściej pojawia się ból, niekiedy także ubytki. Gdy takie coś ma miejsce, warto odwiedzić gabinet dentystyczny. Dentysta wykona przegląd zębów i oceni ich stan. Może wykonać też szereg zabiegów stomatologicznych - od usunięcia zęba, przez borowanie po naprawę zgryzu.

Stomatolog, gdy prowadzi badanie mające na celu naprawić zgryz, zakłada pacjentowi aparat na zęby. Są dwa główne rodzaje aparatów - stały i wyjmowany. Aparat stały jest przyczepiany do zębów za pomocą kolorowych gumeczek i drucików, jest on na stałe, a o jego zdjęciu decyduje stomatolog. Zwykle aparat stały przynosi szybkie efekty i jest bardzo popularny, niestety jego cena jest dosyć wysoka. Alternatywą dla aparatu stałego jest aparat wyjmowany. Zakłada się go tylko na jakiś czas zalecony przez lekarza, na przykład tylko na noc. Ta opcja jest idealna do korekcji drobnych wad i jest o wiele tańsza od aparatu stałego.

Kiedy koniecznie należy udać się do dentysty? Zwykle wtedy, gdy coś nas zaniepokoi, choćby obrzęk dziąsła, a już na pewno wtedy, gdy pojawia się ból. Zawsze warto udać się na wizytę, by specjalista ocenił, czy konieczna jest interwencja.


My ludzie tego szczęścia niestety nie

Krokodyle to zwierzęta, które zęby będą mieć przez całe życie. Jedne wypadają, drugie rosną na ich miejsce. Jest to cykl stały i ciągły. My, ludzie, tego szczęścia niestety nie mamy. O zęby należy bardzo dbać już od najmłodszych lat. Po mleczakach będą stałe, a po tych już tylko sztuczne. Stomatolog to osoba, która nam w tym pomoże. Co najmniej raz w roku odwiedzajmy gabinet dentystyczny, aby sprawdzić stan naszego uzębienia. Zrobić przegląd, wyleczyć ewentualne ubytki czy po prostu zadbać o higienę i kosmetykę jamy ustnej w postaci czyszczenia, wybielania, piaskowania itp. To dentysta poradzi nam również czy konieczne będą korekty typu wizyta u ortodonty czy innych lekarzy specjalizujących się w uzębieniu. Pamiętajmy, że chore zęby mogą mieć wpływ również na cały organizm. Dlatego niezmiernie ważna jest profilaktyka i bieżące leczenie problemów, które mogą się pojawić. Poza tym piękne, zdrowe uzębienie, jest też naszą wizytówką. Kiedy rozmawiamy, uśmiechamy się i wielu innych sytuacjach, pokazujemy co mamy wewnątrz naszej buzi. Dajmy sobie więc ten komfort i dbajmy również o siebie i w tym kontekście.